Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska äga och förvalta fastigheter och bryggerilokaler samt därmed förenlig verksamhet.
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 4 325 | 7 428 | 3 635 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -286 | 2 582 | -551 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 25 168 | 2 825 | -468 |
| Årets resultat (tkr) | 25 398 | 258 | -465 |
| Summa tillgångar (tkr) | 50 614 | 31 501 | 23 469 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 4 325 | 7 428 | 3 635 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -286 | 2 582 | -551 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 25 168 | 2 825 | -468 |
| Årets resultat (tkr) | 25 398 | 258 | -465 |
| TILLGÅNGAR | 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 40 799 | 20 465 | 22 228 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 9 815 | 11 037 | 1 241 |
| Tillgångar (tkr) | 50 614 | 31 501 | 23 469 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 25 866 | 469 | 211 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 22 219 | 29 897 | 22 893 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 2 528 | 1 136 | 366 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 50 614 | 31 501 | 23 469 |
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | -6.6% | 34.8% | -15.2% |
| Soliditet | 51.1% | 1.5% | 0.9% |
| Kassalikviditet | 388.3% | 971.6% | 339.1% |
Nordiska Centrumhus Förvaltning AB ingår i en koncern med 23 bolag. Moderbolag är Westerlind i Härnösand AB och koncernmoderbolag är Westerlind Holding AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2024-12.
Bolaget ska äga och förvalta fastigheter och bryggerilokaler samt därmed förenlig verksamhet.